Historie kapely

Historie vzniku souboru je spojena s rokem 2012, kdy se šestice muzikantů se zkušenostmi z předchozích hudebních angažmá rozhodla vytvořit novou formaci pod názvem DEVILEM ROCK.

Zakládajícími členy se pod vedením pekelníka, kytaristy a zpěváka Petra Čerta Svobody stali společně s jeho bratrem Milanem Čertem Svobodou (klávesy, harmonika, zpěv) kytarista a zpěvák Radek Kalenský, baskytarista Standa Kafka a manželská dvojice Pavel Herout (bicí) a Dana Heroutová (zpěv).

Od roku 2014 docházelo postupně k obměně původní sestavy a také ke změně a rozšíření repertoáru. Post hráče na akustickou kytaru zaujal Pepa Kelley Důbravný, basovou kytaru převzal třetí zástupce rodiny Svobodů – Martin. Po odchodu Pavla Herouta ze zdravotních důvodů se za bicí posadil František Fany Šedivý. Za mikrofonem se jako sóloví zpěváci postupně vystřídali Michal Ulč, Marie Lišková, Tereza Brabcová, Verča Kočová. Poslední posilou souboru se stala Terez Vencová, kterou alternuje na postu zpěvačky Anežka Vacková.

Repertoár kapely tvoří výběr známých hitů české i zahraniční hudební scény. Kromě rockových skladeb je v playlistu i řada písní v „lidovém tónu“, takže při různých společenských událostech si přijdou na své i příznivci tohoto žánru.

Budeme rádi, pokud si při vystoupeních kapely DEVILEM ROCK, ať už to bude ples, klasická zábava, svatba nebo soukromá oslava, každý najde tu „svoji“ skladbu a prožije společně s jejími členy příjemné (klidně i alkoholem ovlivněné :-)) chvíle na tanečním parketu nebo třeba jen při poslechu hudební produkce.

© 2024 Devilem Rock