Historie kapely

Historie vzniku souboru je spojena s rokem 2012, kdy se šestice muzikantů se zkušenostmi z předchozích hudebních angažmá rozhodla vytvořit novou formaci pod názvem DEVILEM ROCK.

Zakládajícími členy se pod vedením pekelníka, kytaristy a zpěváka Petra Čerta Svobody stali společně s jeho bratrem Milanem Čertem Svobodou (klávesy, harmonika, zpěv) kytarista a zpěvák Radek Kalenský, baskytarista Standa Kafka a manželská dvojice Pavel Herout (bicí) a Dana Heroutová (zpěv).

Od roku 2014 docházelo postupně k obměně původní sestavy a také ke změně a rozšíření repertoáru. Post hráče na akustickou kytaru zaujal Pepa Kelley Důbravný, basovou kytaru převzal třetí zástupce rodiny Svobodů – Martin. Po odchodu Pavla Herouta ze zdravotních důvodů se za bicí posadil František Fany Šedivý. Za mikrofonem se jako sóloví zpěváci postupně vystřídali Michal Ulč, Maruška Lišková a Terezka Brabcová. Poslední posilou souboru se stala Veronika Kočová, kterou alternuje na postu zpěvačky Anežka Vacková.

Repertoár kapely tvoří výběr známých hitů české i zahraniční hudební scény. Kromě rockových skladeb je v playlistu i řada písní v „lidovém tónu“, takže při různých společenských událostech si přijdou na své i příznivci tohoto žánru.

Budeme rádi, pokud si při vystoupeních kapely DEVILEM ROCK, ať už to bude ples, klasická zábava, svatba nebo soukromá oslava, každý najde tu „svoji“ skladbu a prožije společně s jejími členy příjemné (klidně i alkoholem ovlivněné :-)) chvíle na tanečním parketu nebo třeba jen při poslechu hudební produkce.

© 2022 Devilem Rock